Registruj se a získej obratem SLEVU 5 % na první objednávku - více informací.

Waste King Commercial 2000

Servis po celé ČR zajištěn
Neohodnoceno
Značka: Waste King
89 990 Kč 74 372 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení

Samostojný drtič kuchyňského odpadu Waste King Commercial 2000 o výkonu 2 HP (1500 W) pro podniky s nepřetržitým provozem připravujících až 3000 jídel ve špičce. Je ideální do větších hotelů, restaurací, nemocnic či supermarketů.Ekologicky si poradí s veškerým organickým odpadem z přípravy a s likvi...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samostojný drtič kuchyňského odpadu Waste King Commercial 2000 o výkonu 2 HP (1500 W) pro podniky s nepřetržitým provozem připravujících až 3000 jídel ve špičce. Je ideální do větších hotelů, restaurací, nemocnic či supermarketů.

Ekologicky si poradí s veškerým organickým odpadem z přípravy a s likvidací zbytků. Díky nerezovým nožům zvládá zpracovat vláknitý a tuhý materiál (syrové maso a kosti, pecky…). Používáním drtiče kuchyňského odpadu snížíte náklady na svoz odpadu a zcela eliminujete zápach a výskyt nežádoucích škůdců.

Waste King má více než 50 let zkušeností s výrobou drtičů pro gastronomii. Propracovaná technologie a použití odolných materiálů vhodných pro dlouhodobý styk s vodou zaručují dlouhou životnost drtičky. Díky systému výkyvných lopatek nedochází k zasekávání drtiče. Komerční drtič Waste King 2000 je vybaven ochranou proti zkratu a vratnou tepelnou pojistkou.

Waste King Commercial 2000 je dostupný v 1-fázovém provedení. Drtič je samostojný na výškově nastavitelných nožkách. Napojení drtiče je z materiálu, který účinně tlumí hluk a vibrace vznikající při drcení. Drtič je zapotřebí připojit na přívod vody pro oplach misky. Součástí drtiče není adaptér, proto doporučujeme zakoupit instalační misku. WKC 2000 je možné ovládat pomocí kolébkového spínače nebo pneumatického tlačítka. Adaptér pro napojení na dřez a tlačítko nejsou součástí balení, a je zapotřebí je objednat samostatně.

Jak drtič odpadu funguje

Používání drtiče je jednoduché a po krátkém seznámení s obsluhou jej zvládne každý. Stačí pustit vodu, zapnout drtič a začít do něj vkládat veškerý organický odpad z kuchyně. Nejdříve se kuchyňské zbytky rozmělní pomocí otočného talíře a drtícího prstence. Po hrubém rozdrcení nastupují nerezové čepele ukryté pod drtícím talířem. Díky tomu zvládají profesionální drtiče i zpracování vláknitého odpadu, jako je syrové maso nebo kukuřičné klasy. Organické zbytky rozmělněné na částice ve velikosti zrnka rýže následně putují do kanalizace.

Navržen pro profesionální použití

V porovnání s klasickými drtiči pro domácnosti jsou komerční drtiče robustnější konstrukce. Je využito spolehlivých indukčních motorů s vlastním chlazením. Drtící komory těchto drtičů jsou prostornější pro pohodlné používání a drcení většího množství kuchyňského odpadu najednou.

Výkyvné lopatky Litinové lopatky s karbid wolframovými břity

Drtiče kuchyňského odpadu Waste King mají patentované výkyvné lopatky, které minimalizují možnost zaseknutí drtiče tvrdým materiálem, jako jsou kosti. Díky tomu nemusí být drtiče Waste King vybaveny tlačítkem pro zpětný chod. V případě, že by mělo dojít k zaseknutí, lopatky se jednoduše vychýlí a následně se vrátí zpět na své místo.

Precizní zpracování a použité materiály

Profesionální drtiče kuchyňského odpadu Waste King jsou navrženy a vyrobeny s důrazem na dlouhou životnost. Rotační talíř je z nerezové oceli a drtící prstenec je ze zušlechtěné litiny. Výkyvné lopatky jsou z litiny v kombinaci s karbid wolframovými břity, které se vyznačují vysokou tvrdostí, také zvyšují efektivitu drcení a celkovou životnost přístroje. Čepele podřezu jsou z kvalitní nerezové oceli. Litinové tělo drtiče je ošetřeno stříbrným lakem.

Tichý a bezpečný provoz

Drtič je na dřez napojen pomocí gumové horní části. Vibrace jsou tak utlumeny a dochází k celkovému snížení hlučnosti při používání. Zabudovaná manžeta zabraňuje vystříknutí vody při používání. Drtiče jsou vybaveny ochranou proti zkratu a vratnou tepelnou pojistkou, která chrání motor před případným přetížením.

ANAHEIM MANUFACTURING COMPANY - AMC Mfg. USA vyvíjí a vyrábí drtiče Waste King již od roku 1957. Za více než 50 let přišla s celou řadou nových inovativních patentovaných řešení. Drtiče Waste King se díky svým kvalitám staly předlohou pro ostatní drtiče z Číny a dalších zemí. Zatím nepřekonaný originál je však jen jeden.

POZNÁMKA:

Zapojení musí provádět osoba s odbornou způsobilostí k výkonu činnosti na el. zařízeních dle vyhlášky č.: 50/1978 Sb. nebo nově (od 1.7.2022) dle nařízení vlády č.: 194/2022 Sb. včetně vystavení protokolu o instalaci nebo revizní zprávy.

Elektrické zapojení závisí na způsobu ovládání a napojení na stávající elektroinstalaci.

Ovládání zapínání může být řešeno i pomocí pneumatického spínače přímo ze stolu, ale s možností hlavního bezpečnostního vypínače poblíž.

Při zapnutí drtiče musí být vždy zajištěn současně přívod vody, nejlépe automaticky elektromagnetickým ventilem. Provoz bez vody je nepřípustný, hrozí poškození těsnění.

Při montáži a obsluze, postupujte vždy dle instrukcí dodaného návodu a provozního řádu.

Veškerá dokumentace je k dispozici ke stažení u každého modelu drtiče.

Součásti balení

  • Návod
  • Provozní řád

Doplňkové parametry

Kategorie: Drtiče odpadu pro gastro provozy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 50.4 kg
Napětí: 230 V
Použití: Gastro provozy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 50,4 kg
Kapacita: Až 3000 jídel
Šířka obalu: 46,5 cm
Model: Waste King Commercial 2000
Způsob upevnění: Výškově stavitelné nohy a hrdlem na dřez přírubou TM Ø 15 cm, montážním systémem SM Ø 9 cm nebo přes misku Ø 30, 38, 46 cm do stolu.
Krytí: Ochrana před zkratem
Spouštěcí systém: Dle instalace (tlakový spínač- tlačítko, kolébkový vypínač atd.)
Drtící segmenty: Litinové lopatky s karbid wolframovými břity
Drtící prstenec: Zušlechtěná litina
Ložiska: Bezúdržbová, kuličková, zapouzdřená
Ochranná tlumící manžeta: Zabudovaná, pryžová s lamelami
Frekvence: 60 Hz
Výkon: 2 HP (1500 W)
Typ motoru: Indukční motor s vlastním chlazením
Počet otáček / min: 1450 / 1725 ot. min.
Tepelná vratná pojistka: Ano, resetace pomocí tlačítka
Třída el. ochrany: I. (ochranný vodič)
Rozměry (š x h x v): 810-879 x 450 x 450 mm (v/š/h)
Proudový odběr: 17 / 8.5 A
Výška obalu: 68 cm
Hloubka obalu: 39,5 cm
Rozměry balení (ŠxHxV): 680 x 465 x 395 mm (v/š/h)
Způsob balení: Kartonová krabice

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX

×