Waste King Commercial 10000

Novinka Akce týdne Servis po celé ČR zajištěn
Neohodnoceno
Značka: Waste King
241 990 Kč 199 992 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
8.2.2023
Možnosti doručení

Tlačítko a napojení na dřez nejsou součástí balení a je nutné je objednat samostatně. Provedení je 3-fázové.Waste King Commercial 10000 s výkonem 7460 W (10 HP) si poradí i s obtížně zpracovatelným organickým odpadem. Komerční drtič kuchyňského odpadu pro nepřetržitý, 24 hodinový provoz. Je vhodný d...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tlačítko a napojení na dřez nejsou součástí balení a je nutné je objednat samostatně. Provedení je 3-fázové.

Waste King Commercial 10000 s výkonem 7460 W (10 HP) si poradí i s obtížně zpracovatelným organickým odpadem. Komerční drtič kuchyňského odpadu pro nepřetržitý, 24 hodinový provoz. Je vhodný do velkých gastronomických podniků, jako jsou závodní jídelny (až 6000 jídel ve špičce). Taktéž je vhodný do palíren, bioplynových stanic, kompostáren a dalších míst, kde je zapotřebí zpracovávat velké množství odpadu. Nerezové čepele si poradí i s houževnatým či tuhým materiálem, jako je syrové maso, kukuřičné klasy, pecky a kosti.

Nasazení drtiče kuchyňského odpadu snižuje náklady za svoz odpadu. Díky okamžité ekologické likvidaci není nutné odpad skladovat, čímž je eliminován zápach a výskyt škůdců.

Lopatky drtiče jsou výkyvné, díky čemuž je účinně zamezeno zasekávání drtiče. Všechny materiály jsou určeny pro dlouhodobý styk s vodou. Drtič WKC 10000 je vybaven pojistkou proti zkratu a přehřátí. Všechny použité materiály bez problémů zvládají dlouhodobý styk s vodou. Výrobce Waste King má více než 50 let zkušeností.

Gastro drtička Waste King 10000 je samostojná, stojí na třech výškově stavitelných nožkách. Napojení na dřez je z materiálu, který tlumí vibrace a hluk vznikající při drcení. Drtič je možné ovládat pomocí pneumatického či kolébkového spínače v závislosti na instalaci.

Tlačítko a napojení na dřez nejsou součástí balení a je nutné je objednat samostatně. Provedení je 3-fázové. Drtičku je zapotřebí napojit na přívod vody.

Jak drtič odpadu funguje

Používání drtiče je jednoduché a po krátkém seznámení s obsluhou jej zvládne každý. Stačí pustit vodu, zapnout drtič a začít do něj vkládat veškerý organický odpad z kuchyně. Nejdříve se kuchyňské zbytky rozmělní pomocí otočného talíře a drtícího prstence. Po hrubém rozdrcení nastupují nerezové čepele ukryté pod drtícím talířem. Díky tomu zvládají profesionální drtiče i zpracování vláknitého odpadu, jako je syrové maso nebo kukuřičné klasy. Organické zbytky rozmělněné na částice ve velikosti zrnka rýže následně putují do kanalizace.

Navržen pro profesionální použití

V porovnání s klasickými drtiči pro domácnosti jsou komerční drtiče robustnější konstrukce. Je využito spolehlivých indukčních motorů s vlastním chlazením. Drtící komory těchto drtičů jsou prostornější pro pohodlné používání a drcení většího množství kuchyňského odpadu najednou.

Výkyvné lopatky Litinové lopatky s karbid wolframovými břity

Drtiče kuchyňského odpadu Waste King mají patentované výkyvné lopatky, které minimalizují možnost zaseknutí drtiče tvrdým materiálem, jako jsou kosti. Díky tomu nemusí být drtiče Waste King vybaveny tlačítkem pro zpětný chod. V případě, že by mělo dojít k zaseknutí, lopatky se jednoduše vychýlí a následně se vrátí zpět na své místo.

Precizní zpracování a použité materiály

Profesionální drtiče kuchyňského odpadu Waste King jsou navrženy a vyrobeny s důrazem na dlouhou životnost. Rotační talíř je z nerezové oceli a drtící prstenec je ze zušlechtěné litiny. Výkyvné lopatky jsou z litiny v kombinaci s karbid wolframovými břity, které se vyznačují vysokou tvrdostí, také zvyšují efektivitu drcení a celkovou životnost přístroje. Čepele podřezu jsou z kvalitní nerezové oceli. Litinové tělo drtiče je ošetřeno stříbrným lakem.

Tichý a bezpečný provoz

Drtič je na dřez napojen pomocí gumové horní části. Vibrace jsou tak utlumeny a dochází k celkovému snížení hlučnosti při používání. Zabudovaná manžeta zabraňuje vystříknutí vody při používání. Drtiče jsou vybaveny ochranou proti zkratu a vratnou tepelnou pojistkou, která chrání motor před případným přetížením.

O značce Waste King

ANAHEIM MANUFACTURING COMPANY - AMC Mfg. USA vyvíjí a vyrábí drtiče Waste King již od roku 1957. Za více než 50 let přišla s celou řadou nových inovativních patentovaných řešení. Drtiče Waste King se díky svým kvalitám staly předlohou pro ostatní drtiče z Číny a dalších zemí. Zatím nepřekonaný originál je však jen jeden.

POZNÁMKA:

Zapojení musí provádět osoba s odbornou způsobilostí k výkonu činnosti na el. zařízeních dle vyhlášky č.: 50/1978 Sb. nebo nově (od 1.7.2022) dle nařízení vlády č.: 194/2022 Sb. včetně vystavení protokolu o instalaci nebo revizní zprávy.

Elektrické zapojení závisí na způsobu ovládání a napojení na stávající elektroinstalaci.

Ovládání zapínání může být řešeno i pomocí pneumatického spínače přímo ze stolu, ale s možností hlavního bezpečnostního vypínače poblíž.

Při zapnutí drtiče musí být vždy zajištěn současně přívod vody, nejlépe automaticky elektromagnetickým ventilem. Provoz bez vody je nepřípustný, hrozí poškození těsnění.

Při montáži a obsluze, postupujte vždy dle instrukcí dodaného návodu a provozního řádu.

Veškerá dokumentace je k dispozici ke stažení u každého modelu drtiče.

Součásti balení

  • Návod
  • Provozní řád

Doplňkové parametry

Kategorie: Drtiče odpadu pro gastro provozy
Záruka: 2 roky
Drtící prstenec: Zušlechtěná litina
Drtící segmenty: Litinové lopatky s karbid wolframovými břity
Frekvence: 50/60 Hz
Hmotnost přístroje: 134 kg (ověřit)
Kapacita gastro provozu: Až 6000 jídel
Ložiska: Bezúdržbová, kuličková, zapouzdřená
Model: EcoMaster Commercial 10000-3
Možnost chodu: Nepřetržitě 24 hodin
Ochrana před zkratem: Ano
Ochranná tlumící manžeta: Zabudovaná, pryžová s lamelami
Otáčky motoru: 1390 ot. min.
Otvor dřezu: Ø 15 cm
Průměr odpadní potrubí: Doporučeno minimálně 50 mm
Použití: Gastro provozy / Kompostárny
Povrchová úprava- barevné provedení: Stříbrný lak
Proudový odběr: 16,1 A
Průměr ústí komory: Ø 15.2 cm
Rozměry přístroje: 594-657 x 516 x 516 mm (v/š/h)
Rotační talíř: Nerezová ocel
Spouštěcí systém: Dle instalace (tlakový spínač- tlačítko, kolébkový vypínač atd.)
Třída el. ochrany: I. (ochranný vodič)
Typ motoru: Indukční motor s vlastním chlazením
Vstupní napětí: 380 V - 3 fáze
Výkon: 10 HP (7460 W)
Záruka: 2
Způsob balení: Ochranná fólie, polystyrénový obal, kartonový box
Způsob upevnění - instalace: Výškově stavitelné nohy a hrdlem na dřez přírubou TM Ø 15 cm, montážním systémem SM Ø 9 cm nebo přes misku Ø 30, 38, 46 cm do st
Hloubka obalu: 59
Šířka obalu: 59
Váha vč. obalu (kg): 140
Výška obalu: 69
Kód zboží TARIC: 85098000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×